čtvrtek 20. října 2016

Recenze:


Název knihy: Polednice
Autor: Jiří Březina
Nakladatelství: Motto
Žánr: Detektivka
Počet stran: 223
anotace:

Mrtvá dívka nalezená na sídlišti na okraji vedry sužovaného města. Měl to být rutinní případ, při kterém se nováček Tomáš Volf zaběhne do kriminalistické práce. Spolu se stejně nezkušenou parťačkou Evou Černou však rychle zjišťuje, že tato výzva bude mnohem náročnější. Mezi bloky panelových domů obchází vrah, který své oběti napadá za bílého dne a ke kterému nevedou žádné stopy. Od novinářů si vyslouží přezdívku Polednice. Tomáš ví, že musí napnout všechny síly, aby v nové roli obstál. Musí se při tom vypořádat se svéhlavou kolegyní i nadřízenými a přežít pekelné červencové horko. Hlavně ale musí najít Polednici. Dřív, než na rozpálený chodník dopadne další mrtvé tělo.

moje recenze:

Když je policie přivolána na Východní sídliště, zdá se, že se jedná o sebevražedný skok a tak je tento případ přidělen úplným nováčkům Tomáši Volfovi a Evě Černé, aby se zajeli v policejní práci.
Ti jsou samozřejmě rádi, že mají svůj první případ, ale zároveň si uvědomují že pokud něco pokazí příště už jen tak další šanci nedostanou. Když se ukáže, že se jedná o mnohem složitější případ než se zprvu zdálo nejsou Tomáš s Evou odvoláni, ale jsou na případu ponecháni s tím, že kdyby dlouho tápali tak si případ převezmou zkušenější kolegové.
Ať tito dva dělají co dělají pachatel jim stále uniká, je jakoby ani nebyl, nenechává po sobě téměř žádné stopy.
Východní sídliště obchází strach, lidé se bojí zdržovat v ulicích a když přibydou další oběti musí se případu ujmout speciální jednotka.
Tomáš s Evou se ale nevzdávají a na vlastní nebezpečí se snaží najít vraha. Po jednom zbrklém kousku Evy netuší, jak moc blízko mu byli.
Kdo děsí lidi na sídlišti? Proč tomuto vrahovi začali říkat polednice? Jak to, že se po každém útoku nenajdou žádné nebo jen minimální stopy? Bude vrah po zásluze potrestán, nebo to dopadne jinak?

můj názor na knihu:

Polednice je moje první setkání s autorem Jiřím Březinou a musím říci, že detektivka se mi líbila a byla napsaná příjemným čtivým stylem. V případu se prolínají dvě linie, ale vzájemně se nijak nenarušují. V jedné linii je vedeno vyšetřování a pak i rozuzlení celého případu. V druhé linii se čtenáři dozví kdo a proč vraždil. Já jsem nejprve vůbec netušila kdo za vším stojí, ale později se to celkem jasně nabízelo a trochu jsem byla i překvapená kdo je tím pachatelem.
Určitě si od tohoto autora zase ráda něco přečtu.Za poskytnutí této knihy k recenzi velice děkuji knihkupectví  Martinus
Knihu zakoupíte  ZDE4 komentáře:

 1. Hezká recenze.
  Knížka vypadá skvěle. Poslední dobou mě začaly detektivky bavit, takže bych se do ní mohla pustit.
  Hned si jí jdu přidat na wishlist. :)

  Fandom Before Blood CZ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verčo, moc děkuji :-) Bylo to opravdu příjemné čtení.

   Vymazat
 2. Mám od autora doma Promlčení, taky bych se do ní měla už konečně pustit. Ale těch knih je prostě mooooc :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šárko, Promlčení mám také doma tak jsem na knihu zvědavá :-)
   Mám stejný problém s časem :-D :-D

   Vymazat