neděle 6. listopadu 2016

Recenze:


Název knihy: Polévková mánie
Autorka: Kathryn Bruton
Nakladatelství: Metafora
Žánr: Kuchařka
Počet stran: 160

 anotace:

Už naše babičky říkávaly, že polévka je grunt. A nejlepší ze všeho je domácí. Jenže co s tím, když nemáme čas? A po pravdě řečeno, klasické polévky – bramboračka, hrachovka, gulášovka – už nás tak trochu nudí. Chtělo by to něco nového, originálního, dobrého a přitom zdravého. A právě tohle vás v této knize čeká.
Spousta receptů, málo kalorií. Exotické chutě z celého světa. Místo smetany a másla jsou tu výživné oleje z ořechů či semínek, aniž by to ve výsledku nějak ubralo na lahodnosti. A co všechno v knize naleznete?

?Polévky pro vegetariány, vegany i pro ty, kteří dodržují speciální dietu
?Polévky krémové i chlazené, bujóny a consommé
?Patnáctiminutové polévky pro dny, kdy opravdu nestíháte
?Polévky ze superpotravin pro superzdravou vzpruhu
?Nízkokalorické přílohy a snídaňové misky

Ať už potřebujete něco na zahřátí, pro pozvednutí nálady, k zasycení či ke zdravému mlsání, tady si určitě vyberete. 


moje recenze:

Jako dítě jsem moc polévky nemusela, ale spřibývajícími léty jsem si je oblíbila. Vždy jsem vařila, a stále vařím takové ty běžné polévky které znám od své maminky a babičky. Tato polévková kuchařka mě proto velice rychle nadchla, protože díky ní můžu zkoušet i nové exotické polévky o kterých jsem doposud neslyšela.
Kuchařka je velice pěkně zpracována se snadno pochopitelnými postupy, a doplněná krásnými fotografiemi. Při samotném prohlížení knihy se mi sbíhaly sliny. Moc se mi líbí, že tu nejsou recepty jen na horké polévky, ale i na chlazené, které přijdou vhod v letních horkých měsících.
V knize najdete recepty i na různá smoothie, vločkové sušenky či batátové lupínky.

můj názor na knihu:

Kuchařka Polévková mánie se mi opravdu moc líbí, díky ní můžu do našeho jídelníčku zařadit spoustu dobrých polévek, ale ne jen jich.
Recepty jsou doplněny krásnými fotografiemi, které mi pomohou při jejich servírování.
Rozhodně je prima vyzkoušet netradiční potraviny a jejich využití, možná budete překvapeni tak jako já :-)Za poskytnutí této knihy k recenzi velice děkuji nakladatelství   METAFORA
Knihu zakoupíte  ZDE1 komentář:

  1. New Diet Taps into Innovative Idea to Help Dieters Lose 15 Pounds in Just 21 Days!

    OdpovědětVymazat