pátek 2. září 2016

Recenze:


Název knihy: Esenciální oleje od A do Z
Autorka: Jennie Hardingová
Nakladatelství: Metafora
Žánr: Zdraví
Počet stran: 288anotace:

Všechno, co potřebujete vědět o léčivých olejích

Zveme vás do říše blahodárných léčivých olejů, vonných esencí už odedávna používaných pro zdraví těla i ducha. Naučte se míchat ty nejúčinnější směsi. O každém z olejů přinášíme množství detailních informací. Z jakých rostlin se získávají, jak se s nimi správně a bezpečně zachází, jaké jsou jejich účinky.

Dozvíte se, jaký olej se hodí na konkrétní zdravotní potíže, jako jsou bolesti hlavy nebo zad, které jsou vhodné pro budoucí maminky a pro kojence, které pomohou při únavě. A nezapomeneme ani na emocionální a duševní stránku.

Vonné esence dokážou povzbudit, pomáhají překonat smutek, zlepšují soustředění.

 moje recenze:

Tato kniha je rozdělena do dvou hlavních částí.
První část nám pomáhá zjistit co to vlastně aromaterapie je a co jsou to esenciální oleje.
V této části se naučíte jak takový esenciální olej získat/ vyrobit, jak oleje skladovat, jak se vstřebávají a používají. Také jsou tu různé přehledy a poučení pro bezpečné používání těchto olejů, protože i když se jedná o výtažky z bylin a různých rostlin, stále musíme mít na paměti, že někdo může mít na určitou rostlinu třeba alergii.
V druhé části knihy najdete hlavní rozdělení olejů a přehledy na co který olej nebo vůně pomáhá.
Takže pokud potřebujete zregenerovat unavené svaly, posílit imunitní systém, oživit nervovou či trávící soustavu, nebo jen najít lahodnou vůni při které se vám bude dobře relaxovat, sáhněte určitě po této knize, protože v ní najdete velkou spoustu užitečných rad jak s bylinkami zacházet, a navíc je kniha doplněna spoustou krásných fotografií.můj názor na knihu:

Tato kniha se mi velice líbí. Vzhledem k tomu že mám bylinky a jejich různorodé využití ráda tak tato kniha je pro mě opravdu užitečným rádcem a pomocníkem. Našla jsem si zde spoustu bylinek a koření které chci vyzkoušet a využít jejich sílu pomáhat a léčit.
Takže už nebudu pít jen čaje, ale udělám si různé vonné oleje do koupele, nebo na promazání a uvolnění kůže.
Pokud jste milovníky bylinek jako já, tak tato kniha vám určitě nesmí chybět ve vaší knihovničce.


Za poskytnutí této krásné knihy k recenzi velice děkuji nakladatelství   METAFORA
Tuto knihu zakoupíte  ZDE


1 komentář:

  1. Tak tato kniha by se mi rozhodne libila, olejicky to je moje a bylinky take :-)

    OdpovědětVymazat