sobota 21. května 2016

Nové knihy:


Krásnou sobotu všem přeji :-)
Dnes tu mám jednu dvojitou rozbalovačku, to znamená, že balíčky budou dva. V jednom je recenzní kniha z nakladatelství Omega, a v druhém balíčku je kniha, kterou jsem vyhrála u Sabiny na jejím blogu Aires's world of books
Tak se pojďte podívat co mi tedy přišlo :-)


Začneme balíčkem z Omegy.
Musím se přiznat, že obálka mě na první pohled nijak nezaujala, tak snad příběh bude hezký :-)


anotace:

Je léto roku 1893 a norská rybářská vesnice Åsgårdstrand se připravuje na příjezd známého umělce a bohéma z města. Místní dívka Johanne Lien pro něj sbírá jahody a bosá pózuje pro malíře jako „Jahodová dívka“.

Johanne je služebnou v zámožné rodině Ihlenů. Jejich svéhlavá dcera Tullik má zájem o kontroverzního malíře Edvarda Muncha, a tak si z Johanne udělá prostředníka mezi ní a Munchem. Johanne je vtažena do syrových emocí malířových děl i do tajné lásky mezi Tulik a Munchem. Ale když je požádána, aby skrývala víc než jen toto tajemství, Johanne se musí rozhodnout, zda riskovat…

Lisa Stromme předkládá příběh o bouřlivém milostném vztahu, který Muncha inspiroval k vytvoření jednoho z nejslavnějších obrazů všech dob. Okouzlující příběh o nevinnosti, umění a touze.Nyní je na řadě výherní balíček.
Ten mě překvapil, protože už jsem dávno zapomněla, že jsem někde soutěžila, a když mi přišel od Sabiny e-mail měla jsem radost.

Kniha přišla i s drobnými dárky a vzkazem :-)

anotace:

Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla před tím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi pěkně daleko od těla. Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem Bennettem. Je osamělý stejně jako ona. A neuvěřitelně přitažlivý.
Joshův příběh zná kdekdo: všichni lidé, které miloval, zmizeli z jeho života. Teď má sedmnáct roků a zůstal úplně sám. A když je vaše jméno synonymem pro smrt, lidi se s vámi moc nebaví. Až na Nastyu. Ta se naopak Joshe drží jako klíště a postupně se stává součástí každé stránky jeho života.
Táhne je to k sobě, jiskří to mezi nimi stále silněji. Ale zároveň se Josh začíná zamýšlet nad tím, jestli se někdy dozví všechna tajemství, která před ním Nastya skrývá. A vlastně ani sám neví, jestli se je dozvědět chce.


Tak to jsou mé dnešní knižní přírůstky.
Dnes pro vás budu mít ještě jednu recenzi, a to na knihu Připravena zemřít.
Zítra se těšte ještě na jeden rozbalovací příspěvek, a zároveň na knižní tipy na příští týden.

Marcela :-)14 komentářů:

 1. Tá druhá kniha vyzerá super!
  Vii, http://with-love-vii.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 2. Gratuluji k výhře. :) Já jsem si nedávno Moře klidu koupila a kniha se mi moc líbila. ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Gratuluji k výhře. Druhá kniha vypadá dobře, pořád přemýšlím, jestli ji koupit.
  Kateřina

  OdpovědětVymazat
 4. Já bych zkusila i tu Dívku s jahodami. Jinak Moře klidu jsem už před nějakým tím rokem četla a moc se mi líbila. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za komentář. Dívku dnes začnu číst tak uvidím jaká bude :-)

   Vymazat
 5. Moře klidu jsem četla tento týden a máš se opravdu na co těšit! Úžasně propracovaný příběh, který Tě dostane do kolen už při prvních stránkách :)
  Přeji příjemné čtení! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, no tak to je super. Budu se na knihu těšit ještě víc :-)

   Vymazat
 6. Gratuluji k výhře a jsem zvědavá na Tvé dojmy z obou přírůstků :)

  OdpovědětVymazat